2014. március

Hírek, tények, képek

Jeruzsálem maraton

Március 21-én rendezték meg a 4. Jerusalem Winner Maratont, amelyen több mint 25 ezer futó vett részt. Idén közel 2500 külföldi érkezett 54 különböző országból, hogy a kulturális és spirituális tekintetben is egyedülálló város utcáin futhasson. A résztvevők egynegyede kifejezetten valamilyen társadalmi ügy képviselete miatt állt rajthoz. A Hit Gyülekezete nagyjából 100 fős küldöttsége ebben az évben is a legnépesebb szervezett csoportok közé tartozott. A magyar csapat alapvető részvételi céljáról Oláh Sándor szakmai vezető a következőképpen fogalmazott: „Futásunkkal bizonyságot teszünk amellett, hogy azt akarjuk, hogy Jeruzsálemet soha senki ne ossza fel, hanem minden nemzet ismerje el Izrael egységes fővárosának.” A gyülekezet tagjai egységes mezben, négy különböző távon is futottak, így üzenetüket sok helyre, sok emberhez eljuttatták. A csapatban idén is voltak élsportolók, akik értékes helyezéseket szereztek az abszolút versenyben: Kovács Abigél a leggyorsabb női futóként ért célba az 5 km-es versenyen, Csere Gáspár pedig 10 km-en szerzett ezüstérmet. Ezen kívül félmaratonon 4. helyezést ért el Bakó Áron, Ludvig Benjámin pedig 6. lett a 10 km-es versenyszámban.